Головна
Про нас
Фотогалерея
Ціни та способи оплати
Відгуки
Як дістатися?
Новини
Корисно знати
Про відпочинок в Карпатах і Закарпатті
Моря, океани
Мисливство та рибалка
Пам'ятки і екскурсії Закарпаття
Україна, Закарпаття,
Закарпатська область,
с.Поляна, вул.Шевченко 31
email:
tel: +38066 160-47-38
tel: +38067 647-16-34
fax: + 380313373482
GPS:
48.616818,22.962669
Туристичний
комплекс Карина

   Як, коли і де збирати гриби в Карпатах

Збирати гриби в Карпатах люблять навіть ті, хто ніколи не цікавився цим видом відпочинку. На жаль, найчастіше походи за грибами в горах для любителів закінчуються невдачею. В основному, це відбувається тому, що рівнинні і гірські ліси мають неоднакові умови для росту і розмноження грибів. У даній статті мова піде про те, де, коли і, головне, як шукати гриби в Карпатських горах.
 
Розпочати варто з таких поширених та улюблених багатьма грибниками видів, як підосиновики і підберезовики. Найсприятливіший час для їх росту - це рясні опади після теплої погоди. Як правило, такі умови можливі в середині червня. Однак, якщо опадів немає або вони короткочасні, перша хвиля літніх грибів може наступити і в липні. У цей час гриби краще збирати невеликого розміру - навіть середні підосиновики або підберезовики можуть бути зіпсовані червоточиною. Набагато більш результативні та захоплюючі походи за цими грибами восени. Навіть дуже великі представники даних видів швидше за все виявляться чистими. Літні та осінні підберезовики і підосиновики відрізняються не тільки різною будовою, але і місцями росту. Влітку їх зазвичай знаходять серед невеликих берізок, в траві близько невеликих дерев і чагарників. Восени підберезовики ростуть в тих же місцях, що і влітку, а підосиновик ховається в густих заростях, кущах ожини, затінених місцях в чагарниках осини. З приходом холодних ночей підосиновики можна знайти у старому лісі, серед граба, осини і берези. Зрідка на них можна трапити в рощах ялиці, і в основному, молодих.
 
Перспективні місця зростання підберезників і подосиновиков - це лісосмуги, вирубки та молодняк на кордоні великого лісу. При цьому, складність підйому великої ролі не грає, гриби можна знайти навіть на крутих схилах.
 
білі гриби в КарпатахКороль карпатських, і, мабуть, усіх їстівних грибів - Білий гриб дуже непередбачуваний. У різну пору року на нього можна натрапити в найнесподіваніших місцях. Для професіоналів, що займаються збором білих грибів не тільки для власних потреб, таємниць і загадок практично не існує, хоча і для них природа іноді підносить сюрпризи. У старому лісі, серед чагарників ожини і папороті, білі гриби можна знайти навіть в кінці квітня. Але така знахідка вкрай рідкісна. Гриб, що росте в цей час, дуже нагадує осінній, а саме - товста ніжка, масивна округла шапочка дуже темного забарвлення, дуже щільне тіло і сніжно-біла спорова сумка. Зрозуміло, грибні трофеї цієї пори року абсолютно чисті.
 
Ближче до середини літа при відповідній, вологості і теплій погоді, з'являються літні білі. Гриби цього часу краще збирати зовсім молодими, хоча і вони напевно будуть зіпсовані червоточиною. Місця зростання влітку - це відкриті ділянки серед березняку, нерясний чагарник біля великого бука, граба та дуба. Майстри "тихого полювання" не дуже люблять виходити в ліс в цей час, оскільки білі гриби ростуть стрімко, швидко уражуються паразитами і мають не дуже щільну структуру. Найчастіше, такий урожай придатний тільки для сушіння.
 
сімейство білих грибівОсінній сезон збору білих грибів в Карпатах може і не настати. Винуватцем завжди стає посушлива погода, що змінюються різким похолоданням. Однак, навіть при малій кількості опадів і теплим погожим дням білі гриби з'являються практично всюди. Тут слід зазначити, що протягом осіннього сезону вони кілька разів змінюють ландшафт і тип лісу. Так, в кінці вересня їх знаходять у тих же місцях, що і влітку, на низинних ділянках лісу. На початку жовтня зростання білих грибів зміщується трохи вище. В цей же час вони починають з'являтися в старих лісах на кордоні з молодняком, куди ще проникають теплі повітряні маси. В середині жовтня на пошуки короля Карпат варто відправитися глибше в старий ліс, змішаний з ялинником, а в кінці місяця вони частіше зустрічаються серед вікових дубів і грабів на високогір'ї.
 
На протязі всього осіннього сезону змінюється не тільки місцевість проростання, але й зовнішній вигляд білого гриба. Чим ближче до зими, тим вони стають щільніше і темніше. Так само, як влітку важко знайти чистий гриб, восени практично не зустрічається білий, зіпсований паразитами. Навіть дуже пізньою осінню можна знайти білі, що височіють над килимом з листя. Бувалі грибники люблять розповідати, що останні трофеї трапляються вже під снігом, нерідко в замороженому вигляді.
 
Жовтень - час для росту опеньків. Важко знайти людину, яка б не любила їх в маринованому вигляді, як грибний паштет або просто, підсмаженими на сковороді. Для збору опеньків не потрібно далеко ходити, основна умова - ліс повинен бути старим, затіненим, з великою кількістю пнів, повалених дерев. Збирати їх краще маленькими, з капелюшками, що розкрилися. З настанням холодів, при достатній вологості з'являються так звані "королівські опеньки". Вони відрізняються масивною ніжкою, більш щільним капелюшком і темно-сірим забарвленням. Якщо ранні опеньки з'являються купчасто, то королівські ростуть невеликими сім'ями окремо.
 
Якщо "тихе полювання" для вас заняття нове, перед збиранням грибів краще всього проконсультуватися з досвідченішими колегами, а по поверненні, показати їм трофеї. Адже крім явно помилкових і отруйних грибів, в лісах повно умовно їстівних, неїстівних та небезпечних для людини грибів, які вміло маскуються під білі, опеньки, маслюки та інші. Розпізнати "підробку" можуть тільки обізнані люди, яких багато серед місцевих жителів.
 
На зображеннях зафіксовано рідкісне явище - три білих гриба разом. Ці гриби були знайдені 16.10.2012 року недалеко від Поляни. Обидві трійці росли на відстані декількох метрів один від одного. Залишити коментар, а також взяти участь в обговоренні можна на нашій сторінці VK


<<< назад

 
 
 

влажность:  

давление:  

ветер: